ماشین شارژی جز اسباب بازی های محبوب کودک است که البته امروزه قیمت آن نیز به طرز عجیبی بالارفته است. به همین دلیل نیز باید به درستی استفاده شود تا احتمال خراب شدن آن به حداقل برسد. دراین مطلب سعی  می کنیم به بررسی مواردی بپردازیم که در تعمیرات ماشین شارژی به کارتان می آید. اگر ماشین شارژی فرزند شما نیز دچار مشکل شده است، برای عیب یابی بیشتر آن می توانید درادامه مطلب همراه ما باشید.

آیا برای عیب یابی ماشین شارژی به ابزار خاصی نیاز داریم؟

برای تشخیص اولین و مهم ترین مشکل ماشین شارژی شما یک ولت متر ساده نیاز دارید. درواقع با کمک ولت متر می توانید مشکلات الکتریکی احتمالی به وجودآمده در ماشین شارژی را تشخیص دهید. از ولت متر برای تست باتری، موتور و جریان سیم ها می توان استفاده کرد. درواقع باید بگوییم برای تشخیص بسیاری از مشکلات ماشین شارژی خود می توانید از این وسیله کمک بگیرید.

البته که به غیر از ولت متر به وسایل دیگری هم نیاز دارید که ازجمله آنها می توان به پیچ گوشتی ، چکش، انبردست و سایر ابزار این چنینی اشاره کرد. این مدل از ابزارها که معمولا در جعبه ابزار همه منازل پیدا می شوند. نکته ای که درباره سفت کردن پیچ های ماشین شارژی باید بدانید این است که به هیچ عنوان برای سفت کردن آنها نباید از مته کمک بگیرید. زیرا مسلما شما نمی خواهید بعضی از این پیچ ها خیلی زیاد سفت شوند به همین دلیل نیز می توانید با کمک دست آنها را کمی سفت کنید.

پس از عیب یابی ماشین شارژی نسبت به تعمیرات آن باید اقدام کنید. اگر می توانید که قطعه معیوب را خودتان تعویض کنید یا اگر این قطعه نیاز به تعمیر اساسی دارد، می توانید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

چرا ماشین شارژی روشن نمی شود؟

در برخی از موارد کودک شما موفق به روشن کردن ماشین شارژی نمی شود. این موضوع می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که عبارتنداز :

  • ممکن است مشکل از باتری ماشین شارژی باشد. یعنی این باتری به صورت کامل خراب شده است یا اینکه در حالت خوب شارژ ندارد.
  • احتمال خراب شدن چرخ دنده های ماشین شارژی نیز در این حالت بالاست.
  • در صورت خراب شدن موتور ماشین شارژی نیز روشن نخواهدشد. البته ممکن است سنسور موتور نیز دچار مشکل شده باشد.
  • اگر سیم ها و سایر اتصالات داخلی ماشین شارژی خراب شوند نیز این ماشین روشن نخواهدشد.

چرا ماشین شارژی شارژ نمی شود؟

  • در صورت خراب شدن باتری ماشین شارژی شما شارژ نخواهدشد.
  • احتمال بروز خطا در برد ماشین شارژی نیز وجوددارد.
  • اگر ماشین شارژی در معرض رطوبت بوده است، شارژنشدن ماشین شارژی می تواند به دلیل بروز رسوب روی سوکت های آن باشد.

چرا ماشین شارژی حرکت نمی کند؟

در برخی از حالت ها نیز ممکن است ماشین شارژی روشن شود و اما حرکت نکند. روشن شدن ماشین شارژی نشان می دهد که باتری آن هیچ مشکلی ندارد و سالم است. البته باید بررسی شود چرا موتور چرخ ها را به حرکت درنمی آورد؟ پس باید راه رسیدن دستورات از کنترلر به موتور را موردبررسی قرارداد. سپس از سالم بودن سوکت های موتور و کابل ها اطمینان حاصل کرد. البته که ممکن است در این میان کنترلر ماشین نیز به صورت کلی خراب شده باشد و باید برای تعویض آن اقدام کرد.

بررسی کاربردی ترین روش های برای تعمیرات ماشین شارژی

برای تعمیرات ماشین شارژی در هریک از بخش ها باید یک سری آموزش های اولیه را بدانید تا بتوانید براساس آن برخی از مشکلات جزئی را حل کنید. درادامه سعی می کنیم مهم ترین این موارد را با هم بررسی کنیم.

تعویض سوئیچ

یکی از مهم ترین دلایل کارنکردن سوئیج ماشین شارژی مربوط به فنرهای به کاررفته در آن می باشد. برای تعمیر آن در ابتدا باید سوئیج استارت را به خوبی بازکرده و درنهایت نیز آن را تخلیه کنید.محفظه داخلی را به خوبی تمیزکرده و درنهایت نیز فنرها را تعویض کنید. البته گاهی با تعویض این فنرها ماشین شارژی باز هم درست کار نمی کند به همین دلیل نیز باید سوئیچ را به صورت کامل عوض کنید.

تعویض موتور ماشین شارژی

اگر ماشین شارژی شما هنگام کارکردن صدای کلیک می دهد، باید به سرعت برای تعویض موتور اقدام کنید. برای تعمیر موتور ماشین شارژی ابتدا لازم است چرخ ها را بردارید. پس از برداشتن چرخ ها به گیربکس می رسید و پس از آن نیز به موتور دست خواهیدیافت. البته قبل از اینکه گیربکس را بردارید باید توجه کنید که سیم ها به خوبی جداشده باشند. سپس می توانید با ولت متر از سلامت موتور اطمینان پیدا کنید.

برای تعویض موتور ابتدا باید با کمک یک پیچ گوشتی جعبه موتور را باز کنید. سپس لازم است موتور جدید را به جای آن قراردهید و با یک سیم کشی درست گیربکس را نیز به آن متصل کنید. قبل از اینکه چرخ ها را به ماشین شارژی وصل کنید، مطمئن شوید که همه سیم کشی ها درست انجام شده اند.

تعمیر پدال

یکی دیگر از تعمیرات ماشین شارژی مربوط به پدال آن است که به راحتی انجام می شود. برای تشخیص خراب شدن پدال ماشین شارژی نیز می توانید از ولت متر کمک بگیرید. بدین ترتیب متوجه می شوید که آیا برق از پدال عبور می کند یا خیر؟ اگر در پدال شما برق وجودنداشته باشد، باید سیم کشی ها را به خوبی چک کنید.می توانید ماشین را روشن کنید و پدال را امتحان کنید. اگر پدال در این حالت کارکرد مطمئن شوید که سیم کشی دچار مشکل شده است.

تعمیر گیربکس

برای تعمیرات ماشین شارژی در بخش گیربکس باید تایرها را به کلی برداشته و جعبه دنده را از موتور بیرون بکشید. با کمک پیچ گوشتی می توانید پیچ های جلویی را باز کنید و به گیربکس برسید. با مشاهده انواع چرخ دنده ها می توانید نمونه های مشکل دار را به راحتی پیدا کرده و تعویض کنید. پس از اتمام کار گیربکس را باید به جای اولیه برگردانده و درنهایت نیز پیچ ها را سرجایشان قراردهید.

تعمیرات موتور شارژی و ماشین شارژی

  • جهت تعمیر موتور شارژی خود با نی نی بابا تماس بگیرید.

021-35000325

0990-3338565

0990-3337865